sestdiena, 2013. gada 27. aprīlis

veselīguma norādes

veselīguma norādes, EFSA saka sekojošo:
Health claims made in relation to food products require authorisation under Regulation EC 1924/2006before they can be used in the labelling and marketing of these products in the EU. Within the context of this authorisation procedure, EFSA’s Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies (NDA) is responsible for verifying the scientific substantiation of the health claims.


veselīguma norādes, pārtikas marķējums

depresija, kā psihologs spēj palīdzēt

Depresija no psihologa viedokļa. Nesen uzdūros :) šādam rakstam viikipēdijā. 
A full patient medical history, physical assessment, and thorough evaluation of symptoms helps determine the cause of the depresija. Standardized questionnaires can be helpful such as the Hamilton Rating Scale for Depression, and the Beck Depression Inventory.
A doctor generally performs a medical examination and selected investigations to rule out other causes of symptoms. These include blood tests measuring TSH and thyroxine to exclude hypothyroidism, basic electrolytes, and serum calcium to rule out a metabolic disturbance and a full blood count including ESR to rule out a systemic infection or chronic disease. Adverse affective reactions to medications or alcohol misuse are often ruled out, as well. Testosterone levels may be evaluated to diagnose hypogonadism, a cause of depression in men. Subjective cognitive complaints appear in older depressed people, but they can also be indicative of the onset of a dementing disorder, such as Alzheimer's disease. Cognitive testing and brain imaging can help distinguish depression from dementia. A CT scan can exclude brain pathology in those with psychotic, rapid-onset, or otherwise unusual symptoms. No biological tests confirm major depression. Investigations are not generally repeated for a subsequent episode unless there is a medical indication.
depresija, psihologs, psihoterapeits, psihologs internetā


[edit]

svētdiena, 2013. gada 7. aprīlis

uzturvērtības aprēķināšana


Spēkā stājusies jauna pārtikas vispārējās marķēšanas regula. Tā nosaka jaunu kārtību par  informācijas sniegšanu patērētājiem. Kas ir marķējums, kādām prasībām tam ir jāatbilst un kā ir attēlojama pārtikas produkta uzturvērtība.
Stājoties spēkā jaunajām prasībāmi, uzturvērtības norādīšana marķējumā IR obligāta! Pārtikas produktiem ir jāveic uzturvērtības aprēķināšana. Minimāli ir jānorāda šādi lielumi:
  • enerģētiskā vērtība;
  • tauku,
  • piesātināto taukskābju,
  • ogļhidrātu,
  • cukura,
  • olbaltumvielu un
  • sāls daudzums 100 gramos vai 100 mililitros produkcijas.

Pirms iegādāties uztura bagātinātājus gan vajadzētu papētīt, kas ir minēts uz to marķējuma un vai tas ir patiesi. Diemžēl ne vienmēr tas sakrīt. Meklējiet uzturvielu devas uz uztura bagātinātāju marķējuma. Neuzķeraties uz trikiem, kad jums pārdod īpašus brīnumlīdzekļus par lielu naudu tīklu mārketinga ietvaros. Papētiet sastāvu! Bieži vien dārgajiem produktiem ir precīzi tādi paši analogi atrodami aptiekās par 5-10 reizes zemāku cenu! Ja ir kādi jautājumi, rakstiet xpert@xpert.lv vai šeit kā komentāru. Centīsimies atbildēt ātri.
Daudzi nevēlas iletot minerālvielas un vitamīnus, kas ir uztura bagātinātāju formā un cenšās uzņemt visas nepieciešamās uzturvielas dabiski ar ikdienas uzturu. Šajā gadījumā es ieteiktu pievērst uzmanību kas ir attēlots uz uzturvērtības marķējuma pārtikas produktiem. Ražotāji, kas ciena patērētājus cenšās norādīt uz saviem produktiem uzturvērtību un ja kādā no produktiem ir pietiekami daudz, piemēram, joda, folskābes vai vitamīna C vai kādas citas uztruvielas, to attēlo īpaši uz pārtikas produkta marķējuma.